Бекітемін:
Мектеп директоры
_______ Р.Г.Абуов
Әдістемелік жұмыс жоспары 2021-2022 оқу жылы
Мектеп ғылыми-әдістемелік жұмысының тақырыбы:
«Белсенді әдіс-тәсілдерді сараптап, сабаққа енгізу арқылы, білім сапасын арттыру»
Мақсаты:
Міндеттері:
Күтілетін нәтиже:
Мақсаты: Мектептің әдістемелік жұмыстарын ұйымдастырып, ғылыми жұмыстарға басшылық жасау.
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Тамыз |
Білім беру стандарты, күнтізбелік жоспарды жасауға қолданылатын бірыңғай талаптар, әдістемелік нұсқау хатпен, мектеп құжаттарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықпен танысу, талдау |
Жоспарлардың стандартпен, мектеп жоспары бағытымен сәйкестігін қамтамасыз ету |
Хаттама |
Н.Уразова Г.Умирзахова |
Әдістемелік кеңес |
Педагогикалық қызметкерлердің сапалық құрамы базасын даярлау (НОБД) |
Ұстаз еңбегін бағалау |
НОБД деректер базасын толтыру |
Г.Умирзахова |
Әдістемелік кеңес |
|
Қыр күйек |
2020-2021 оқу жылындағы ғылыми- әдістемелік кеңесінің жұмысына талдау. 2021-2022 оқу жылындағы міндеттер, негізгі бағыттар, ғылыми-әдістемелік кеңесінің жұмыс жоспарын бекіту. |
Талдау, алдағы оқу жылының проблемаларын ашу мектеп дамуын анықтау. |
Жоспар |
Н.Уразова Г.Умирзахова |
Педагогикалық кеңес |
Мұғалімдердің тақырыптық- күнтізбелік жоспарларын, таңдау курстарының, қолданбалы курстардың бағдарламаларын бекіту, |
Жоспардың бағдарламаға сәйкестігін анықтау |
Хаттама |
Н.Уразова Г.Умирзахова |
Әдістемелік кеңес |
|
Әр пән бірлестігі бойынша жоспарлар құру |
Инновациялық жобалардың тиімділігі |
жоспар |
Н.Уразова Г.Умирзахова ӘБ жетекшілері |
Бірлестік отырыcы |
|
Жаңадан қабылданған мұғалімдердің сабағына кесте негізінде қатысу |
Іс тәжірибемен танысу, тәжірибе алмасу, әдістемелік көмек ұйымдастыру
|
анықтама |
оқу ісі орынбасарлары |
ДЖО |
|
|
Пәндік олимпиадаға қатысатын оқушыларды анықтау |
Оқушылардың білім деңгейін анықтау, білім нәтижесі бойынша қосымша жұмыстар белгілеу |
Тізім |
пән мұғалімдері |
Директор жанындағы кеңес |
Қазан |
Пән олимпиадаларын өткізу, дайындық жұмыстары |
Тапсырмалар деңгейі, сапасы және оқушылардың дайындық деңгейін сараптау |
Олимпиада материалдары сараптама |
пән мұғалімдері |
|
мұғалімдердің сабағына қатысу (кесте бойынша) |
Іс тәжірибемен танысу, тәжірибе алмасу, әдістемелік көмек ұйымдастыру |
анықтама |
оқу ісі орынбасарлары |
ДЖО |
|
«ҚМЖ жасаудың тиімді жолдары» коучинг |
ҚМЖ жасаудың жолдарын түсіндіру |
жоспар |
оқу ісі орынбасарлары. Жас мамандар |
коучинг |
|
Қараша |
Пән кабинеттерінің оқушылардың білімін арттырудағы рөлін анықтау, талапқа сай жабдықталуы |
Кабинеттегі оқу-әдістемелік құралдар мектеп бағдарламасындағы білімге сай болуын қадағалау |
Хаттама |
мектеп әкімшілігі |
Директор жанындағы кеңес |
Бірлестік жетекшілерінің жұмыс жоспарларының талапқа сай жүргізілуін қадағалау, көмек көрсету |
Мектеп құжаттарының талапқа сай жүргізілуін бақылау |
сараптама |
оқу ісі орынбасарлары |
ӘК |
|
желтоқсан |
Мұғалімдердің ұзақ мерзімді жоспарларының білім беру бағдарламасымен сәйкестігі, қысқа мерзімді жоспарлардың талапқа сай жүргізілуі |
Мемлекеттік стандарттың орындалуы |
Анықтама |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары |
Директор жанындағы кеңес |
Пән бірлестіктеріне енгізілген инновациялық жобалар бойынша атқарылған жұмыстар есебі |
Инновациялық жобалардың тиімділігі |
Анықтама |
оқу ісі орынбасарлары |
Директор жанындағы кеңес |
|
Қаңтар |
Педагогикалық қызметкерлердің сапалық құрамы базасын даярлау (НОБД) |
Ұстаз еңбегін бағалау |
НОБД деректер базасын толтыру |
Г.И.Умирзахова |
Әдістемелік кеңес |
Ақпан |
Пән кабинеттерін жұмыс жоспарларына сай жабдықтаудың жүргізілуі |
Кабинеттердің жылдық жұмыс жоспарының орындалу барысы |
Хаттама |
мектеп әкімшілігі |
Әдістемелік кеңесте |
Наурыз |
Әдістемелік бірлестіктер жұмысының қорытындысы |
Кемшіліктерді анықтау, жұмыс бағыттарын белгілеу |
Сараптама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілері |
Бірлестік отырысы |
Сәуір |
Ғылыми жобалар сайысына оқушыларды қатыстыру |
оқушылардың дайындық деңгейін сараптау |
сараптама |
Ғылыми жобалар жетекшілері |
ДЖО |
мамыр |
Пән кабинеттерін жаңа оқу жылына дайындау |
Жаңа оқу жылына міндеттер қою |
Хаттама |
мектеп әкімшілігі, кабинет жауапты мұғалімдер |
Директор жанындағы кеңес |
Әдістемелік орталығының 2022-2023 оқу жылында алдына қойған мақсаты. 2021- 2022 оқу жылында істелген жұмыстардың есебі. |
Жұмыс нәтижесін шығару |
Сараптама |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары, мұғалімдер |
Педагогикалық кеңесте |
|
Педагогикалық қызметкерлердің сапалық құрамы базасын даярлау (НОБД) |
Ұстаз еңбегін бағалау |
НОБД деректер базасын толтыру |
Г.И.Умирзахова |
Әдістемелік кеңес |
2.Мұғалімдердің кәсіби біліктілігін арттыру, курстық даярлауды жоспарлау, өз бетінше білім алуын ұйымдастыру
Мақсаты: Мектеп мұғалімдерінің оқу үрдісінде жаңа технологияларды оқып-үйреніп бүгінгі күн талабына сай қолдана білу, шығармашылық жұмыспен айналысуына мүмкіндік жасау.
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
|
І. Мұғалімдерге әдістемелік және практикалық көмек беруге бағытталған зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру, өткізу |
||||||
Қыркүйек |
Мектеп мұғалімдері туралы мәліметтер базасын құру |
Мұғалімдер дің кәсіби шеберлігін көтеру қажеттіліктерін анықтау |
НОБД |
Г.И.Умирзахова |
Әдісте мелік кеңесте |
|
ӘБ жетекшілерінің 2021-2022 оқу жылына арналған әдістемелік жұмыс жоспарын бекіту. |
Жоспарлау |
Хаттама |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары |
Педкеңес |
||
ІІ. Мұғалімдердің кәсіби біліктілігін көтеруге бағытталған жұмыстар |
||||||
Қыркүйек |
Әкімшіліктің және мұғалімдердің мерзімді курстарға қатысуын ұйымдастыру жоспарын құру, орындау. Педагогтарды білім платформасын оқыту курсынан өткізу, іс-тәжірибе алмасу семинарын ұйымдастыру |
Мұғалімдердің біліктілігін көтеру |
Курстан өтуі туралы куәлік тің көшірмесі |
оқу ісі орынбасары |
Әдістемелік кеңесте |
|
қазан |
Мұғалімдердің кәсіби өсуі, шығармашылық тақырыптары бойынша жұмысы |
Кәсіби өсу қадамдарын жоспарлау, шеберлігін шыңдау |
Шығармашыл ық тақырыптары ның жоспары |
оқу ісі орынбасарлары |
Әдістемелік кеңесте |
|
Сұраныс бойынша |
Халықаралық, республикалық, қалалық ғылыми практикалық конференциялар, ғылыми - әдістемелік семинарларға, тақырыптық кеңестерге, жаңашыл мұғалімдердің сабақтарына қатысуын қадағалау |
Кәсіби деңгейін көтеру, шеберлігін шыңдау |
Семинар бағдар ламалары |
ӘБ жетекшілер, оқу ісі орынбасарлары |
Бірлестік отырысында |
|
Сұранысқа сай |
Пән мұғалімдерін қалалық,облыстық, республикалық (қашықтық)пәндік олимпиадаларға қатыстыру.
|
Мұғалімнің пәндік білім деңгейін көтеру, |
Байқау қорытындысы |
пән мұғалімдері, ӘБ жетекшілері |
Бірлестік отырысында |
|
Жыл бойына |
|
Кәсіби деңгейін көтеру, шеберлігін шыңдау |
Анықтама |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысында |
|
Мамыр |
Педагогтардың рейтингісі. |
Педагогтар жұмысының нәтижелігін бағалау |
Рейтинг |
оқу ісі орынбасарлары |
Әдісте мелік кеңесте |
|
ІІІ Тренингтер мен оқыту семинарларын өткізу |
||||||
Тамыз |
Оқыту семинары: «Педагогтарды цифрлық құзыреттілік курсынан өткізу, іс-тәжірибе алмасу семинарын ұйымдастыру» |
Ұзақ мерзімді жоспар кабинет, оқушы, бірлестік құжаттарын жүргізу жайлы нұсқаулық |
Жинақ материалдары |
|
Орынбасар жа нындағы жиналыс |
|
тамыз |
Шығармашылық топ отырысы : «Мектептің даму жоспары» |
Талдау, сараптау, жоспарлау |
жоспар |
|
педкенес |
|
қыркүйек |
Инновациялық жоба және оның тиімділігі |
Білім сапасын арттыру |
|
|
ӘК |
|
қыркүйек |
ҚМЖ жасау жолдары |
жас мамандарға ҚМЖ дұрыс құрау жолдарын меңгерту |
жоспар |
Н.А.Уразова Г.И.Умирзахова, тәжірибелі ұстаздар |
коучинг |
|
Қазан |
Коучинг "Сабақты зерттеуді (Lesson Study) қалай өткізуге болады?" 7Ә-сынынппен жұмыс |
Білім сапасын көтеру |
Коучинг материалдары |
Н.А.Уразова |
|
|
Қазан |
Коучинг: «Жақын арадағы даму аймағы арқылы оқушы білімін жетілдіру» |
Сабақ кезінде әлеуметтік байланыс орнатудың тиімділігін түсіндіру, оны оқу үдерісінде тиімді пайдалану
|
Хаттама
|
С.Ж.Сейдалина |
|
|
қазан |
«Тиімді кері байланыс беру» |
жас мамандарға кері байланыстың не екендігін, тиімділігін, кері байланыс беру жолдарын түсіндіру |
жоспар |
Н.А.Уразова Г.И.Умирзахова, тәжірибелі ұстаздар |
коучинг |
|
Қараша |
Оқыту семинары: «Оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалып тастырудың тұжырымдамалық тұғырлары» |
Оқушылардың білім жетістіктерін бағалауға арналғанхалықаралық салыстырмалы зерттеул ерге дайындықты ұйымдасты ру (TIMSS, PISA, PIRLS,TALIS). |
Жинақ материалдары |
бастауыш сынып ӘБ |
Әдістемелік кеңес |
|
қараша |
БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын құрастырудың тиімді жолдары |
жас мамандарға жиынтық бағалау тапсырмаларын құрауда көмек көрсету |
жиын |
оқу ісі орынбасарлары, курстан өткен мұғалімдер |
жиын |
|
Желтоқсан |
Дамыту семинары: «Білім сапасын арттыру мақсатында белсенді оқыту тәсілдерін анықтаудағы LESSON STUDY-дің ролі» |
Іс- тәжірибе алмасуды ұйымдастыру |
Жинақ материалдары |
оқу ісі орынбасарлары, пән мұғалімдері |
Шығармашылы қ топ (7Ә-сынып) |
|
Қаңтар |
Деңгейлік бағалау әдістері мен процедуралары пәннің жетістіктері мен метасабақ нәтижелері. (әдістемелік семинар)
|
Оқыту әдістері саласындағы білім деңгейін көтеру |
жоспар |
деңгейлік курс өткен мұғалімдер |
семинар |
|
Ақпан |
Оқыту семинары: «Күнделікті білім беру үрдісінде әлеуметтік желілерді, бұлтты сервистерді, QR-кодтау технологиясын тиімді қолдану» |
Мұғалімнің педагогикалық процесті компьютерлік технология көмегімен ұйымдастыруы |
Жинақ материалдары |
информатика пәні мұғалімдері |
жоспар |
|
Наурыз |
«Әдістемелік бірлестіктің жұмыс жүйесі» Дөңгелек үстел |
Іс- тәжірибе алмасуды ұйымдастыру |
Хаттама |
Орынбасар жа нындағы жиналыс |
хаттама |
|
3.Педагогикалық шеберлікті арттыру, озық педагогикалық тәжірибені тарату жұмыстары
Мақсаты: Шығармашылықпен жұмыс жасайтын мұғалімдердің инновациялық әрекеттерін насихаттай отырып, білім сапасын арттыру және жұмыс мазмұнын жаңаша бағытта қалыптастыру.
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Тамыз |
Тамыз кеңесінде педагогтердің іс тәжірибе таратуы |
ІС тәжірибемен бөлісу |
баяндама |
ӘБ жетекшілері |
Бірлестік отырысында |
Қыркүйек |
Тілдер фестивальі |
Тіл туралы Заңның орындалуын қамтамасыз ету |
Жинақ материалдары |
тілдік пән мұғалімдері |
ӘК |
Қазан |
Дарынды оқушылар апталығы |
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
ӘК |
қазан |
Жаратылыстану (математика, физика, информатика) пән бірлестігі апталығы: «Критериалды бағалауды дамыту, түрлердіру» |
Критериалды бағалау ерекшеліктерін көрсету |
Жинақ материалдары |
Пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
қазан |
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні апталығы «Сабақта және сабақтан тыс шараларда оқушыларды сыни ойлауға үйрету» |
сыни ойлауға үйретудің әдіс-тәсілдерін көрсету, тәжірибе алмасу |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
қараша |
орыс тілі мен әдебиеті пәні апталығы «Сабақта және сабақтан тыс шараларда оқушыларды сыни ойлауға үйрету» |
сыни ойлауға үйретудің әдіс-тәсілдерін көрсету, тәжірибе алмасу |
|
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
қараша |
химия және биология пәндерінің апталығы «Критериалды бағалауды дамыту, түрлендіру» |
бағалау жолдарын түрлендіруді үйрету |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
қаңтар |
ағылшын тілі апталығы «Сабақта және сабақтан тыс шараларда оқушыларды сыни ойлауға үйрету» |
сыни ойлау дағдыларын дамыту жолдарын көрсету |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
қаңтар |
тарих және география пәні апталығы «Белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ барысында енгізу жолдары |
белсенді әдіс-тәмілдердің тиімділігін көрсету |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
Қаңтар |
Бастауыш сынып апталығы «Оқушылардың функционалдық сауаттылығын сабақ барысында дамыту жолдары» (Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер) |
Мұғалімдер дің шығарма шылығын шыңдау |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
Ақпан |
музыка және тенология, өзін –өзі тану апталығы «Жаңартылған білім беру жағдайында шығармашылық өнерді дамыту» |
Жаңартылған білім беру жағдайында шығармашылық өнерді дамыту жолдарымен таныстыру |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
сәуір
|
Даярлық сыныбы апталығы «Тәрбиеленушілердің мектепке дайындық деңгейін көрсету» |
1-сыныпқа дайындық деңгейін анықтау, саралау |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
мамыр |
АӘТД, дене шынықытру апталығы «Жаңартылған білім беру жағдайында шығармашылық өнерді дамыту» |
Мұғалімдер дің өзара іс- тәжірибе алмасуын ұйымдастыру |
Жинақ материалдары |
пән мұғалімдері |
Бірлестік отырысы ӘК |
Мамыр |
Мұғалімдердің түрлі байқауларға, ғылыми конференцияларға қатысу көрсеткіші, баспасөзде жарияланымдары қорытындылау, насихаттау |
Озат мұғалімдер жетістігін насихаттау |
Рейтинг |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары |
Әдістемелік кеңес |
4.Жаңа педагогикалық технологияларды ендіру жұмыстары
Мақсаты: Бәсекелестікке лайықты оқытудың жаңа белсенді, инновациялық әдіс-тәсілдерін пайдаланып,білім берудің сапасын көтеру
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Қыркүйек |
Жаңа педагогикалық технологиялар, білім мазмұнын жаңарту бойынша курстан өтуге ұсынылатын мұғалімдер тізімін бекітіп, АББ-не сұраныс беру |
Жоспарлау |
Сұраныс |
оқу ісі орынбасарлары |
Бірлестік отырысы |
Білім беру технологиялары мен озық іс- тәжірибені оқып-үйрену және оқу процесінде пайдалануға бағыт беру |
Кәсіби біліктілік көтеру |
Хаттама |
Бірлестік жетекшілері |
Бірлестік отырысы |
|
Жыл ішінде |
Мектепаралық желілік қоғамдастыққа кіру, мектепішілік желілік қоғамдастық жұмысын ұйымдастыру |
Тәжірибе алмасу |
|
жауапты мұғалімдер |
Бірлестік отырысы |
уақытында |
Пәндік апталықтар барысында деңгейлік бағдарламалар бойынша коучингтер өткізу, мұғалімдерге жаңа әдіс-тәсілдер қолдануға көмек беру |
Теориялық және әдістемелік көмек |
Сабақ жоспарлары, талдау |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары, мұғалімдер |
Бірлестік отырысы |
уақытында |
Мұғалімдер іс-тәжірибесін тарату жұмыстарын ұйымдастыру |
Тәжірибе алмасу |
Жоспар |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары |
Бірлестік отырысы |
Мамыр |
Жыл қорытындысы бойынша мұғалімдердің жаңа технология ендіру барысындағы атқарған жұмыстарына талдау жасау |
Жұмыс нәтижесін шығару |
Мониторинг |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары, мұғалімдер |
Әдістемелік кеңесте |
5.Жас мамандармен жұмыс жоспары
Мақсаты: жас мамандарды анықтау, оларға оқу-әдістемелік көмек беруді ұйымдастыру.
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Қыр күйек |
Жас мұғалім мектебінің жоспарын құру, бекіту. |
Жұмыс бағыттарын айқындау |
Жоспар |
Жас мамандар бірлестігі жетекшісі |
Әдістемелік кеңесте |
Жас мұғалімдерді жеке еңбек келісім шарттармен таныстыру, техника қауіпсіздігі жөнінде нұсқаумен таныстыру, |
Жалпы ережемен таныстыру, бағыт-бағдар беру |
Нұсқаулық |
мектеп әкімшілігі |
Орынбасар жанындағы жиналыс |
|
Жас ұстаздарға тәлімгер тағайындау |
Жүйелі әдістемелік көмек беру |
Бұйрық |
мектеп әкімшілігі |
Әдістемелік кеңесте |
|
Мектеп құжаттарымен жұмыс істеу тәртібімен, сабаққа қойылатын талаптармен таныстыру. |
Мектеп құжаттарының сапалы жүргізілуін қамтамасыз ету |
Нұсқаулық |
оқу ісі орынбасарлары |
ЖММ |
|
Қашықтықтан оқытуда синхронды және асинхронды сабақ жоспарлау әдістерімен танысу |
Жүйелі әдістемелік көмек беру |
Нұсқаулық |
оқу ісі орынбасарлары |
ЖММ |
|
Қазан |
Жас ұстаздардың өзіндік білім көтеру, жеке тақырыптық жоспарын жобалау, өңдеу, құру, |
Сабақ жоспарын сауатты құруға көмектесу |
Жоспар |
оқу ісі орынбасарлары, тәлімгерлер |
ЖММ |
Кәсіби кеңес: «Оқушы білімін әділ бағалау» |
Теориялық және әдістемелік көмек |
Жинақ материалдары |
оқу ісі орынбасарлары, курс өткен мұғалімдер |
ЖММ |
|
Қараша |
Тәжірибелі ұстаздардың әдістемелік, коммуникабельдік тәсілдерін үйрету үшін олардың сабақтарына қатысуды ұйымдастыру. |
Жалпы біліктілік деңгейін көтеру |
Өзара сабаққа қатысу дәптерін тексеру қорытындысы |
оқу ісі орынбасарлары |
ЖММ |
Коучинг «Оқытуды жаңаша ұйымдастырудың мәні» |
Шынайы білім сапасына қол жеткізу нысандарын түсіну, білімді жеке тұлғаға бағыттап жаңаша беру |
Коучинг құжаттары |
оқу ісі орынбасарлары, тәжірибелі ұстаздар |
ЖММ |
|
Желтоқ сан |
«Педагогтік әдеп және ұстаздық шеберлік» ТEDx |
Педагогтік әдеп мәнін, киыншылықтардан ұтымды шығу жолдарын ұғынуға көмектесу |
Баяндама |
мектеп директоры, С.Ж.Сейдалина |
ЖММ |
Сұраныс бойынша |
«Үйренерім көп менің» Жас ұстаздарды семинарларға, байқауларға қатыстыру |
Шеберлігін шыңдау |
Сұраныс |
оқу ісі орынбасарлары, тәлімгерлер |
ЖММ |
Қаңтар |
Оқыту семинары: «Заманауи білім берудің әдіс-тәсілдері» |
Теориялық және әдістемелік көмек |
Хаттама |
оқу сі орынбасарлары |
ЖММ |
Ақпан |
«Білім мен тәрбие егіз» дөңгелек үстел |
Білім бере отырып, тәрбие беруге үйрету |
Хаттама |
тәрбие ісі оынбасары |
ЖММ |
Наурыз |
«Менің кәсіби өсуімдегі тәлімгер көмегі» жас мұғалімдер мен тәлімгерлердің бірігіп сабақ беруі |
Тәлімгерлік үдерісті дамыту |
Сабақ талдау |
тәлімгер мен жас маман |
ЖММ |
Мамыр |
Жас ұстаздардың жұмысына талдау жасау, ұсыныс беру |
Жұмыс нәтижесін шығару |
Хаттама |
оқу ісі орынбасары |
Әдістемелік еңесте |
6.Педагогикалық кадрлардың аттестациядан өтуін жоспарлау.
Мектептің аттестациялық комиссиясының қызметі.
Мақсат: педагогикалық еңбектің біліктілігі мен кәсіптілігін, сапасын арттыруға ынталандыру, сондай-ақ нарықтық экономикалық қарым – қатынас жағдайында еңбекті саралай төлеу жолымен педагогтардың қорғаныстылығын қамтамасыз ету
№ |
Атқарылатын іс-әрекеттер |
Хаттамалау |
Мерзімі (Іжж) |
Мерзімі (ІІжж) |
Мектепалды топ |
Қорытындысы |
Ақпараттандыру жұмыстары |
||||||
1 |
Аттестация талаптарымен, ережемен, кәсіптік-педагогикалық өнімдер сараптауынан өткізудің тәртібін таныстыру, ақпараттық стенд дайындау |
тамыз |
стенд |
|
|
стенд |
2 |
Педагог қызметкерлерді аттестаттаудың перспективалық жоспары жасалып бекітіледі |
жоспар |
1 маусым |
жоспар |
|
|
3 |
Тиісті деңгейдегі аттестаттау комиссиясына №1 қосымшаға сәйкес өтініш жазылады |
өтініш |
уақытында |
уақытында |
25 мамырға дейін |
Өтініш №1 қосымша |
4 |
Аттестатталушылардың тізімдік құрамы білім беру ұйымының шешімімен бекітіледі |
Хаттама №1 тізімдік құрам |
уақытында |
уақытында |
10 маусымға дейін |
Тізім |
Ұлттық біліктілік тестілеу |
||||||
|
ҰБТ-ге өтініш тапсыру |
Өтініш |
10 тамыз бен 6 қыркүйек аралығы |
10 наурыз бен 2 мамыр аралығы |
6 қыркүйекке дейін (мерзімінен бұрын) |
Өтініш №3 қосымша, 3х4 сурет, куәлік көшірмесі |
|
ҰБТ тапсырады |
Тест |
1-10 қараша |
26 мамыр- 5 маусым |
15 қазан- 15 желтоқсан |
анықтама |
|
ҰБТ тапсырғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде тест тапсырғаны туралы анықтама алынады |
Анықтама |
Тесттен кейін 5күн ішінде |
Тесттен кейін 5күн ішінде |
Тесттен кейін 5күн ішінде |
Анықтама №8 қосымша |
Құжаттармен жұмыс |
||||||
|
10 жұмыс күні ішінде тиісті деңгейдегі аттестаттау комиссиясына құжаттар ұсынады
|
Хаттама №2 |
Тесттен кейін 10 күн ішінде |
Тесттен кейін 10 күн ішінде |
|
Портфолио |
|
Сараптамалық топқа құжат тапсыру |
12-қосымшаға сәйкес портфолионы қабылдау- тапсыру актісі |
14 қараша -2 желтоқсан |
10- 20 маусым |
1 қаңтарға дейін |
№12 қосымша қабылдау-тапсыру актісі |
|
Аттестатталушы адамдардың портфолиосын бағалау өлшемшарттарына сай сараптамалық топ шешімі |
Сараптамалық кеңес қорытындысы |
15 қараша - 20 желтоқсанға дейін |
31 шілдеге дейін |
1 наурызға дейін |
15-қосымшаға
сәйкес қорытынды |
Аттестаттауды қорытындылау |
||||||
|
Аттестатталушы адамдарға біліктілік санаттарын беру немесе растау туралы тиісті деңгейдегі аттестаттау комиссиясының шешімі |
Хаттама №3 |
31 желтоқсанға дейін |
31 тамызға дейін |
1 сәуірге дейін |
Аттестаттау туралы бұйрық |
|
Біліктілік санаты туралы куәлік беру №2 қосымша |
Куәлік |
31 желтоқсанға дейін |
31 тамызға дейін |
1 сәуірге дейін |
№18 қосымша Куәліктерді тіркеу журналы |
Педагогикалық қызметкерлерді аттестаттау болашақ жоспары
№ |
Аты-жөні |
лауазымы |
білімі |
санаты |
Аттестатталған жылы |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
ескерту |
||
1 |
Абуов Руслан Ғалымович |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2021 |
* |
|
||||||||
2 |
Коканова Алтынай Самураткызы ИИН 721209401152 |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2020 |
* |
|
||||||||
3 |
Сейдалина Сауле Жабатай қызы |
жоғары |
педагог-зерттеуші |
2018 |
* |
|
||||||||
4 |
Искакова Балкүміс Қабдолла қызы 690329450132 |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2020 |
* |
|
||||||||
5 |
Абжанова Гүльнар Дошановна 660409401064 |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2018 |
* |
|
||||||||
6 |
Байманова Айнұр Бақытбекқызы |
жоғары |
педагог-зерттеуші |
2018 |
* |
|
||||||||
7 |
Каирдосова Айсулу Мұхамедия қызы |
жоғары |
педагог-зерттеуші |
2018 |
* |
|
||||||||
8 |
Нуралина Қымбат Муратовна |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2018 |
* |
|
||||||||
9 |
Умирзахова Ғалия Ибрагимовна 880109402394 |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2019 |
* |
|
||||||||
10 |
Джумагулова Дана Нұрахметқызы |
жоғары |
педагог-модератор |
2018 |
* |
|
||||||||
11 |
Абсалямов Жақсылық Насриденұлы |
жоғары |
педагог- модератор |
2021 |
* |
|
||||||||
12 |
Альжанов Еркен Сайранович |
жоғары |
1 |
2018 |
* |
|
||||||||
13 |
Ташен Серік Талапұлы |
арнаулы орта |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
14 |
Қалианур Сания Толеуовна
|
жоғары |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
15 |
Базарбайқызы Гулмира |
жоғары |
педагог-модератор |
2020 |
* |
|
|
|||||||
16 |
Сыздыкова Гүлнар Әнуарбекқызы 670605450367 |
жоғары |
педагог-зерттеуші |
2020 |
* |
|
|
|||||||
17 |
Уразова Назира Аметовна 821107499040 |
жоғары |
педагог-зерттеуші |
2018 |
* |
|
|
|||||||
18 |
Шарипова Гулғайым Партизанқызы 820521450988 |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2020 |
* |
|
|
|||||||
19 |
Шакирова Бейбітгүл Сайранқызы 730802450044 |
жоғары |
1 |
2017 |
* |
|
|
|||||||
20 |
Абсалямова Динара Муратовна
|
жоғары |
2 |
2018 |
* |
|
|
|||||||
21 |
Еркенова Ляйла Ерулановна
|
жоғары |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
22 |
СУТТУБАЕВА Раушан Темиршекызы |
жоғары |
педагог-модератор |
2018 |
* |
|
|
|||||||
23 |
Табиғат Мұнара |
жоғары |
педагог-модератор |
2021 |
* |
|
||||||||
24 |
Керейбаева Айжан 891227450142 |
жоғары |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
25 |
Какарманова Даметкен Ерхатовна 970314451386 |
жоғары |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
26 |
Сулейменова Асель Жумабаевна |
жоғары |
с/ж |
|
* |
|
|
|
||||||
27 |
Сембаева Перизат Алиевна |
жоғары |
с/ж |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
28 |
Тұрар Шыңғысхан Еркінұлы |
жоғары |
с/ж |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
29 |
Мурзагулова Махаббат Амангельдивена |
жоғары |
педагог-модератор |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
30 |
Есмаганбетова Ботакоз Калабаевна |
жоғары |
1 |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
31 |
Бурмаганова Салтанат Жумабековна |
жоғары |
с/ж |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
32 |
Қайыров Аязбек Назымбекұлы |
арнаулы орта |
с/ж |
* |
|
|
||||||||
33 |
Мусипова Жанар Сагдатовна |
жоғары |
педагог-сарапшы |
2019 |
* |
|
|
|
||||||
34 |
Жунусова Ажар Сайрановна |
жоғары |
педагог-модератор |
2018 |
* |
|
|
|
||||||
35 |
Сайлан Тілек |
жоғары |
с/ж |
* |
|
|||||||||
36 |
Әнес Сұңғат Ерболұлы |
жоғары |
педагог-модератор |
2021 |
* |
|
||||||||
7.Дарынды оқушылармен жұмыс
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Қыркүйек |
Дарынды оқушылармен жылдық жұмыс жоспарын тексеру, бекіту. |
Дарынды оқушыларды анықтау, жұмыс жүйесін жолға қою |
Жоспар |
оқу ісі орынбасарлары |
Әдістемелік кеңесте |
Қазан |
Сессияда ОҒҚ-ның міндеттерін айқындау, нәтижелерін шығару, жеке секциялар жұмысы және қоғам мүшелерінің есебін тыңдау, жұмыс жоспарын, секция жетекшілерін бекіту. |
Қалалық, облыстық байқауларда нәтижелі орын алуға жол ашу |
Мәжіліс хаттама сы |
К.М.Нуралина |
ОҒҚ отырысында |
Дөңгелек үстел: «Ғылыми жұмыстарды ұйымдастыруда мектеп пен ЖОО байланысы» |
Ғылыми зерттеу ақпараттарымен таныстыру |
хаттама |
К.М.Нуралина |
ОҒҚ отырысында |
|
Жоспарға сай |
ОҒҚ-ның сабақтарын ұжымды түрде немесе жекелей өткізу. |
Оқушыларды ғылыми көрегенділікке, шығармашылыққа баулып, әр жақты дамыған тұлға тәрбиелеу. |
Жоспар |
пән мұғалімдері, К.М.|Нуралина
|
ОҒҚ отырысында |
Қазан |
Мектепішілік пән олимпиадаларын өткізу, қорытындысы |
Оқушылар логикалық ойлау қабілетін дамыту |
Хаттама |
пән мұғалімдері |
ДЖО |
қараша |
Аймақтық олимпиадаға қатысу көрсеткіші |
Оқушылар логикалық ойлау қабілетін дамыту |
Хаттама |
оқу ісі орынбасарлары |
ДЖО |
Желтоқсан |
Қалалық олимпиадаға қатысатын оқушылар тізімін құру, олимпиадаға дайындық жұмыс барысын қадағалау, олимпиада қорытындысы
|
Қалалық, облыстық байқауларда нәтижелі орын алуға жол ашу |
Хаттама |
пән мұғалімдері, оқу ісі орынбасарлары |
ДЖО |
Сұранысқа сай |
Қалалық байқауларға, КИО, «Ақбота», «Кенгуру», «Золотое руно», «British Bulldog» , онлайн олимпиадаларға, интеллектуальдық марафонға, бейнелеу, қолөнер, спорттық, т.б түрлі байқауларға қатыстыру |
Дарынды оқушы шығармашылығын дамытуды жүзеге асыру |
Сұраныс |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшісі |
Әдістемелік кеңес |
Қаңтар |
Дарынды оқушылармен жұмыстың жетістіктері мен кемшіліктерін анықтап, талдау. |
Жекелей бағытты, бағдарлы жұмыс обьектілер жұмысын күшейту |
Анықтама |
оқу ісі орынбасарлары |
Директор жанындағы кеңес |
ақпан |
Кіші олимпиада өткізу |
Оқушылар логикалық ойлау қабілетін дамыту, олимп резерв дайындау |
Хаттама |
5-8 сынып аралығы |
ДЖО |
Наурыз |
Ең үздік жұмыстарды таңдау, қалалық, облыстық ғылыми жоба жарыстарына ұсыну. |
Жұмыс нәтижесін бағалау |
Сұраныс |
К.М.Нуралина
|
ДЖО |
Сәуір |
ОҒҚ-ның жалпы мәжілістеріне жүйелі түрде қатысу, басқа секция жұмыстарын көріп тәжірибе алмасу. |
Оқушылар шығармашылығының жан- жақты дамуын қамтамасыз ету |
Мәжіліс |
К.М.Нуралина, оқу ісі орынбасарлары |
ОҒҚ отырысында |
Мамыр |
ОҒҚ-ның әрбір мүшесі өз жұмысы жөнінде есеп беру. |
Жұмыс нәтижесін айқындау |
Есеп |
ӘБ |
ОҒҚ отырысында |
|
Жыл ішінде үздік жетістіктер көрсеткен оқушылар жайлы мәліметтер базасын құру |
Оқушы қызметінің нәтижесін марапаттау |
Мәлімет |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасары |
Әдістемелік кеңес |
Мақсаты: Оқу-әдістемелік және оқыту құралдары жиынтығы кабинеттің түріне,білім стандартының талабына, оқыту жоспарына сәйкес болуы
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауапты |
Қайда қаралады |
Тамыз |
Пән кабинеттерінің меңгерушілерін, кабинетке жауапты сыныптарды бекіту, пән кабинетіне қойылатын талаптармен таныстыру |
Ұйымдастыру |
Бұйрық Нұсқаулық |
Мектеп директоры |
Педагогик алық кеңес |
Қыркүйек |
Оқу және басқарушылық бағдарламалармен, мектептің оқу жоспарына сәйкес, оқулықтармен, үлестірмелі материалдармен қамтамасыз ету |
Кабинеттегі оқу-әдістемелік құралдар мектеп бағдарламасындағы білімге сай болуын қадағалау |
Сараптама |
Мектеп әкімшілігі |
Әдістемелі к кеңес |
Пән кабинеттерін компьютерлік техникамен, телекоммуникациялық құрылғылармен жабдықтау |
Базалық және дамыған білім берудің стандарттық деңгейдегі талаптарына сай болу |
Сұраныс |
Мектеп әкімшілігі |
Өндірістік кеңес |
|
Жыл ішінде |
Техникалық құрылғылардың жағдайын бақылап отыру, жөндеу, қалпына келтіруді жүзеге асыру |
Қауіпсіздік талаптарын орындау |
Анықтама |
ШЖО |
журнал |
|
Оқу кабинетінде техника қауіпсіздігі мен гигиеналық тазалық ережесін сақтау, гүлдендіру, безендіру, жабдықтау жұмыстарын жүргізу, |
Оқушылар денсаулығын қорғау |
Анықтама |
кабинет жетекшілері |
Директор жанындағ ы кеңес |
|
Пән кабинеттері мен басқару қызметтерін ғаламдық Интернет желісімен қосу. |
Ақпараттық қолжетімдікті қамтамасыз ету |
Анықтама |
ШЖО |
|
|
Пән кабинеті құжаттарын талапқа сай рәсімдеп жүргізу |
Мектеп құжаттарының жүргізілуі |
Кабинет құжаты |
Кабинет меңгерушілері |
Директор жанындағ ы кеңес |
наурыз |
«Үздік кабинет» байқауын өткізу |
Оқу-әдістемелік және оқыту құралдары кабинет түріне, білім стандарты талабына сай болуын анықтау |
Анықтама Комиссия қорытындысы |
Мектеп әкімшілігі |
Әдістемелі к кеңесте |
9.Педагогикалық іс-әрекетті диагностикалау
Мақсаты: Қоғам талабына сай тәрбие мен білім беруде мұғалімнің инновациялық іс-әрекетінің ғылыми педагогикалық негіздерін меңгеруі.
Мерзімі |
Өткізілетін жұмыс мазмұны |
Мақсаты |
Есеп беру формасы |
Жауап ты |
Қайда қаралады |
Қыркүйек |
Өткен оқу жылының рейтингісіне сай мұғалімдердің кәсіби өсу деңгейін бақылау зерделеу жоспарын құру |
Шығармашыл мұғалімдер іс- тәжірибесін тарату, кәсіби деңгейі төмен мұғалімдерге әдістемелік көмек көрсету |
Жоспар |
оқу ісі орынбасары |
Әдістемелі к кеңесте |
Қазан |
Пән бірлестіктерінің, мұғалімдердің шығармашылық тақырыптары, жаңа технология бойынша жұмысын зерделеу |
Жаңа технологияны сабаққа енгізу нәтижесін анықтау |
Хаттама |
ӘБ жетекшілері |
Бірлестік отырысы |
Жаңадан қабылданған мұғалімдердің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сарап тама |
әкімшілік |
Директор жанындағы кеңесте |
|
Қараша |
Жаратылыстану бірлестігі мұғалімдерінің мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сарап тама |
әкімшілік |
Директор жанындағы кеңесте |
Қазан- қараша |
Педагогтардың оқыту үрдісінде қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі пәнінен АКТ қолдану деңгейін зерделеу |
Мұғалімдердің ақпараттық құзыреттілігін жетілдіру |
Анық тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшісі |
Әдістемелі к кеңес |
Жыл ішінде |
Мұғалімдердің сабақтарына қатысып, әдістемелік көмек көрсету; |
Теориялық және әдістемелік көмек беру |
Сабақ талдау |
оқу ісі орынбасарлары |
Орынбасар жанындағы отырыс |
жыл ішінде |
Мұғалімдермен жеке – жеке әңгімелесу |
Туындаған проблемаларды дер кезінде шешу |
Диагностикалық карта |
әкімшілік |
Орынбасар жанындағы отырыста |
Желтоқса н |
Математика пәндері мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сарап тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
Қаңтар |
Бастауыш сынып бірлестігі мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Мұғалімнің әдістемелік шеберлігі, жаңашылдығын анықтау |
Сарап тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
Қараша- қаңтар |
Оқушы дарындылығын дамытуға бағытталған мұғалім қызметі |
Оқушылардың ғылыми-зерттеу қызметіне жағдай жасау |
Сарап тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Әдістемелі к кеңесте |
ақпан |
Тарих пәндер бірлестігі мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сарап тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
|
Мұғалімдер іс-тәжірибесін жинақтап, авторлық бағдарлама, әдістемелік құралдар жасау |
Жаңашыл бағыттағы ұстаздарды қолдау |
Әдістемелік кешен |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Әдістемелі к кеңесте |
Жоспарланған кезде |
Әдістемелік бірлестік тің оқушы біліміндегі олқылықты жою жолындағы жұмыс тарда мұғалімнің қиналатын тұстарынанықтау мақсатындағы отырыс |
Оқушы, мұғалім жұмысындағы кемшілікті түзету |
Хатта ма |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Бірлестік отырысынд а |
наурыз |
ИФМ пәндері бірлестігі мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сараптама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
Зертханалық сара мандық жұмыстарды жүргізу әдістемесі (физика, химия, биология, география) |
Оқу үрдісін ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету. |
Анық тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
|
сәуір |
Дене тәрбиесі, өнер пәндері бірлестігі мұғалімдерінің кәсіптік білім деңгейін анықтау. |
Жұмыс жүйесі мен оқыту сапасы, жаңашылдығы |
Сарап тама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
Аралық бақылау не қорытынды аттестация кезінде оқушыларының білімі төмен деңгейде болған мұғаліммен жұмыс |
Әдістемелік көмек көрсету |
Хаттама |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Бірлестік отырысынд а |
|
Тәлімгерлердің жас мамандармен жүргізген жұмыстарын талдау |
Жас мамандармен жұмыс нәтижесін шығару |
Есеп |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Директор жанындағы кеңесте |
|
мамыр |
Шығармашылықпен еңбек ететін мұғалімдердің басылымдарда жарияланған мақалаларын талдау. |
Мұғалім қызметінің нәтижесін марапаттау |
Хаттама Басылым материалы |
оқу ісі орынбасарлары, ӘБ жетекшілер |
Бірлестік отырысынд а |
«Мұғалім жетістіктері» |
Жұмыс нәтижесін айқындау |
Диагностикалық карта |
оқу ісі орынбасарлары, психолог |
Орынбасар жанындағы отырыс |
Мақсаты: Барлық балаларға сапалы білім алатын ыңғайлы орта құру
№ пп |
Іс-шаралар |
Жұмыс түрі |
Санаты |
Өткізу мерзімі |
Жауаптылар |
Аналитико-статистикалық бағыт |
|||||
1 |
ПМПК шешімі бар оқушылардың мектептегі мәліметтер банкін қалыптастыру |
ақпаратты жинау және өңдеу |
0-18 жасқа дейін балалар |
01.09.2021дейін
|
Тәрбие ісі орынбасары, психолог |
2 |
Мектептерде инклюзивті білім беруді дамыту бойынша бастамашыл топ құру; білім беру психологы; мектеп медициналық қызметкері. |
ЕБҚ бар балаларға арналған картотекақұру |
Мектеп қызметкерлері |
Ай сайын
|
мектеп әкімшілігі |
3 |
Мүгедек балалардың оның ішінде үйде оқитын оқу процесін жүзеге асыратын, мұғалімдер туралы мәліметтер банкін қалыптастыру |
ақпаратты жинау және өңдеу |
Мектеп қызметкерлері |
Жыл бойы
|
оқу ісі орынбасары |
4 |
Инклюзивті білім беру бойынша мектеп кеңесін құру |
кеңес |
Әкімшілік , Мектеп қызметкерлері |
тамыз |
әкімшілік |
Әдістемелік қолдау |
|||||
1 |
Ақмола облысында инклюзивті білім беруді дамыту бойынша қалалық, облыстық, республикалық кеңестерге, семинар-кеңестерге, практикалық семинарларға, консультацияларға қатысу |
кеңес |
Бөлімнің, білім басқармасының мамандары, ПМПК |
Жыл бойы |
жоспар бойынша |
2 |
Мектепте бейімделу ортасын құру |
кеңес |
Әкімшілік,мектеп мұғалімдері, ПМПК |
Жыл бойы |
әкімшілік |
3 |
ПМПК шешімі бар оқушылармен жұмыс істейтін мұғалімдерге білікті көмек көрсету |
мектептің тиімділігін бағалау критерийлері негізінде оқу материалдарын таңдау |
Мектеп әкімшілігіПМПКмамандары, ҚББ |
Жыл бойы |
мектеп әкімшілігі |
4 |
Қазақстан Республикасында инклюзивті білім беру бойынша нормативтік құжаттар банкін құру |
ұйымдастырушылық-құқықтық |
мектеп, ПМПК |
Тамыз, қыркүйек |
оқу ісі орынбасарлары |
5 |
«Ата-аналар мектебін» құру бойынша жұмысты ұйымдастыру |
кеңес |
Мектеп әкімшілігі,ПМПК |
қазан |
оқу-тәрбие орынбасарлары |
6 |
Болашақ білім беру маршрутын анықтау мақсатында балаларды тексеру |
тексеру |
Мектеп оқушылары, ПМПК |
Жыл бойы |
мектеп әкімшілігі, мұғалімдер |
7 |
Оқушылармен түзету жұмыстарын тағайындау және жүзеге асыру |
жеке кеңес беру |
оқушылар |
Жыл бойы |
психолог |
8 |
Балалар мен ата-аналарға жеке кеңес беру |
жеке кеңес беру |
Ата-аналар |
Жыл бойы |
психолог |
9 |
ПМПК шешімі бар балалардың ата-аналарын психологиялық-педагогикалық және оқу-әдістемелік қолдау |
«Ата-аналарға арналған мектеп» |
Ата-аналар |
Жыл бойы |
әкімшілік, психолог |
Білім беру қызметі |
|||||
1 |
Оқушылармен түзету жұмыстарын тағайындау және жүзеге асыру |
Жеке кеңес беру |
оқушылар |
Жыл бойы |
психолог, мұғалімдер |
2 |
Балалар мен ата-аналарға жеке кеңес беру |
Жеке кеңес беру |
Ата-аналар |
Жыл бойы |
қажет болғанда, жоспардан тыс |
3 |
ПМПК шешімі бар балалардың жеке психофизикалық ерекшеліктерін ескере отырып, бейімделген бағдарламалар жасау |
ЕБҚ балаларды оқытуға арналған бейімделген бағдарламаларды әзірлеу |
Мектеп мұғалімдері, ПМПКмамандары |
Жыл бойы |
психолог |
4 |
Профильге дейінгі дайындық |
сауалнама, сұхбаттасу, колледждер |
ПМПК, бастамашыл топ |
Наруыз-сәуір |
мұғалімдер |
5 |
ПМПК шешімі оқушылардықорытынды аттестаттауға дайындық |
сабақ, сыныптан тыс, оқушыларға, ата-аналарға, мұғалімдерге арналған кеңестер |
оқушылар, мұғалімдер,ата-аналар |
Наруыз-сәуір |
әкімшілік, пән мұғалімдері |
Білім беру ұйымдарында кедергісіз ортаны дамыту |
|||||
1 |
Мүгедек балалардың өмір сүруіне қол жетімді ортаны қалыптастыру |
мектептің қол жетімділігін қамтамасыз ету, мектепті арнайы құрал-жабдықтармен және оқу-әдістемелік жиынтықтармен жабдықтау |
Мектеп директоры |
Қаңтар-тамыз |
мектеп әкімшілігі |
2021-2022 жылдарға инклюзивті білім беруді ұйымдастыру бойынша жұмысты қорытындылау |
|||||
1 |
Жиналыс өткізу - бастамашыл топ -мектеп кеңесі - ерекше балалармен жұмыс істейтін пән мұғалімдері |
кеңес
|
Мектеп әкімшілігі
|
мамыр
|
Бекітемін:
Мектеп директоры
_______ Р.Г.Абуов
ӘДІСТЕМЕЛІК КЕҢЕС
2021-2022 ОҚУ ЖЫЛЫ
№ |
Әдістемелік отырыстың тақырыбы |
Қарау мерзімі |
Жауапты |
І отырыс |
|||
|
|
Тамыз |
ӘБ жетекшілері, оқу ісі орынбасарлары |
ІІ отырыс |
|||
|
- Мектепішілік олимпиада
|
қыркүйек |
Оқу ісі орыбасарлары ӘБ жетекшілері |
ІІІ отырыс |
|||
|
Оқыту семинары: Сабақты зерттеуді (Lesson Study) қалай өткізуге болады? |
қазан |
Н.А.Уразова |
|
1.Авторлық бағдарлама, әдістемелік құралдарды сараптау, ҚББ эксперттік кеңесіне ұсыну 2. КТЖ,ҚМЖ жоспарларын тексеру |
ӘБ жетекшілері |
|
|
|
Қараша |
Оқу ісі орынбасарлары С.Ж.Сейдалина |
IV отырыс |
|||
|
|
желтоқсан |
Оқу ісі орынбасарлары А.С.Қоқанова |
V отырыс |
|||
|
«АКТ құзіреттілігі» баяндама
|
Қаңтар |
Оқу ісі орынбасарлары Л.Еркенова |
VІ отырысы |
|||
|
|
ақпан |
Педагог-зерттеушілер |
VІІ отырысы |
|
|
|
|
|
Наурыз |
Оқу ісі орынбасарлары |
VІІІ отырысы |
|
|
|
|
|
сәуір |
Оқу ісі орынбасарлары жас мамандар, ардагер ұстаздар |
ІХ отырысы |
|
|
|
|
|
Мамыр |
оқу ісі орынбасарлары ӘБ жетекшілері |
Педагогтарды курстық
дайындау бойынша БОЛАШАҚ ЖОСПАРЫ
№ |
Мұғалімнің аты-жөні |
Курстық қайта дайындау |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
||
Жыл |
Орны |
Пән |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1 |
Абуов Руслан Ғалымович |
||||||||
2 |
Коканова Алтынай Самураткызы |
||||||||
3 |
Сейдалина Сауле Жабатай қызы |
||||||||
4 |
Искакова Балкүміс Қабдоллақызы |
||||||||
5 |
Абжанова Гүльнар Дошановна |
||||||||
6 |
Байманова Айнұр Бақытбекқызы |
||||||||
7 |
Каирдосова Айсулу Мұхамедия қызы |
|
|||||||
8 |
Нуралина Қымбат Муратовна |
|
|||||||
9 |
Умирзахова Ғалия Ибрагимовна |
|
|||||||
10 |
Джумагулова Дана Нұрахметқызы |
|
|||||||
11 |
Абсалямов Жақсылық Насриденұлы |
|
|||||||
12 |
Альжанов Еркен Сайранович |
|
|||||||
13 |
Ташен Серік Талапұлы |
|
|||||||
14 |
Қалианур Сания Толеуовна |
|
|||||||
15 |
Базарбайқызы Гулмира |
|
|||||||
16 |
Сыздыкова Гүлнар Әнуарбекқызы |
|
|||||||
17 |
Уразова Назира Аметовна |
|
|||||||
18 |
Шарипова Гулғайым Партизанқызы |
|
|||||||
19 |
Шакирова Бейбітгүл Сайранқызы |
||||||||
20 |
Абсалямова Динара Муратовна |
||||||||
21 |
Еркенова Ляйла Ерулановна |
||||||||
22 |
Суттубаева Раушан Темиршекызы |
||||||||
23 |
Табиғат Мұнара |
||||||||
24 |
Керейбаева Айжан |
||||||||
25 |
Какарманова Даметкен Ерхатовна |
||||||||
26 |
Сулейменова Асель Жумабаевна |
||||||||
27 |
Сембаева Перизат Алиевна |
||||||||
28 |
Тұрар Шыңғысхан Еркінұлы |
||||||||
29 |
Мурзагулова Махаббат Амангельдивена |
||||||||
30 |
Есмаганбетова Ботакоз Калабаевна |
||||||||
31 |
Бурмаганова Салтанат Жумабековна |
||||||||
32 |
Қайыров Аязбек Назымбекұлы |
||||||||
33 |
Мусипова Жанар Сагдатовна |
||||||||
34 |
Жунусова Ажар Сайрановна |
||||||||
35 |
Сайлан Тілек |
||||||||
36 |
Әнес Сұңғат Ерболұлы |